Proč cvičit pilates v pohodlí domova

Cvičení pilates v pohodlí domova v posledních letech zaznamenalo velký boom, převážně z důvodu covidové pandemie. Mnozí z nás právě během lockdownu zkoušeli pravidelně cvičit doma, ne vždy ale tyto pokusy dopadly úspěšně. Proč je tedy dobré cvičit v pohodlí domova a jak se cvičením doma souvisí pilates

Pilates v pohodlí domova jako ideální cvičení

Pilates zlepšuje koordinaci pohybů, zvyšuje flexibilitu v kloubech a svalech a obecně pomáhá v rozvoji rovnováhy. Proto nám pravidelné cvičení pilates pomáhá k větší efektivitě při jakémkoliv dalším cvičení. Věděli jste, že mnoho profesionálních sportovců pilates využívá jako doplněk ke svému cvičení, aby se v něm stali ještě lepšími?

Pro efektivní domácí pilates trénink nám navíc stačí pouze 30 minut a procvičíme vždy celé tělo. Na pilates je nejlepší, že při cvičení svaly zároveň protahujeme a posilujeme, čímž tzv. zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Odměnou vám budou krásné dlouhé a štíhlé svaly.  

Cvičení si přizpůsobíte sami sobě

Obzvlášť pro začátečníky může být ze začátku těžké u cvičení vydržet, protože často je cvičení na veřejných lekcích přizpůsobeno většině a nehledí se tolik na to, že někdo ještě není v dané kondici. Tyto problémy, které může provázet i ostych z chození na lekce, při cvičení v pohodlí domova odpadají. 

Doma jste sami, nikdo vás při cvičení nevidí a náročnost lekce si přizpůsobíte podle sebe. Některý cvik můžete vynechat, jiný zase víckrát opakovat, v případě potřeby si odpočinout apod. Nejdůležitější je, že se neporovnáváte s ostatními a při cvičení doma se naučíte poslouchat svoje tělo. 

Naučíte se disciplíně

Pokud se rozhodnete pro cvičení doma, budete potřebovat možná o trošku více sebezapření, motivace a také disciplíny, než když docházíte na pravidelné lekce mimo domov. Doma máte totiž na všechno více času a může být těžší se k pravidelnému cvičení donutit. Jakmile ale získáte pravidelný návyk, vaše tělo se vám odmění. 

Pravidelná domácí praxe slouží jako skvělý doplněk k lekcím mimo domov a posune vás k dosažení vašich cílů mnohem rychleji. 

Cvičení pilates v pohodlí domova může být zábava

Obecně jakékoliv cvičení pomáhá ke zlepšení psychické a fyzické odolnosti každého z nás. Je tedy jedno, zdali cvičíte doma, v tělocvičně nebo venku. Doma se nicméně cvičení může stát o něco zábavnější: 

  • do cvičení zapojte ostatní členy rodiny
  • pusťte si oblíbenou hudbu
  • oblékněte si bláznivé sportovní oblečení
  • sdílejte svoje výsledky na sociální sítě nebo 
  • uspořádejte výzvu s partnerem 

Ušetříte čas a peníze

Cvičení pilates v pohodlí domova má obrovskou výhodu, která je, obzvlášť v dnešní době, pro mnohé z nás stěžejní. Na cvičení nemusíte nikam dojíždět a také vás cvičení nebude stát velké peníze. 

V pohodlí domova můžete cvičit buď dle svojí vlastní inspirace, nebo lze využít nabídek některého z online kurzů, kterých je v dnešní době na trhu velké množství. Díky cvičení doma si začnete lépe organizovat čas a naučíte si najít chvíli jen pro sebe. 

V začátcích vašeho domácího cvičení vám mohou pomoci moje online kurzy pilates, které vám usnadní orientaci v online světě cvičení. Tak hurá do toho!

© 2022 cvicimesjanou.cz. Všechna práva vyhrazena.

© 2022 cvicimesjanou.cz. Všechna práva vyhrazena.

BUĎTE JAKO PRVNÍ INFORMOVÁNI O NOVÝCH ČLÁNCÍCH I KURZECH

Přihlaste se k mému newsletteru, ať vám nic neunikne. A nebojte, neposílám ho často :-)