Moje cesta k pilates

Sport a obecně cvičení jsem měla ráda odmalička. Ve Svitavách, kde jsem narodila, byla spousta možností sportu pro děti a mládež, a já jsem toho hojně využívala, i když jsem nikdy nedělala žádný sport tzv. závodně. Moje cesta k pilates vlastně začala už někdy v pubertě, kdy jsem si uvědomila, že by mě bavila práce s lidmi. Nicméně na ten správný okamžik jsem si musela na své pilates cestě pár let počkat. 

Málem instruktorkou

Na základní a střední škole jsem se věnovala běžným sportům, jako je plavání, jízda na kole, túry v lese a běh. Později jsem propadla aerobiku, při kterém jsem záviděla instruktorkám, že umějí vést složité lekce. A zde mě poprvé napadlo, jaké by to bylo stát v tělocvičně na druhé straně. 

Na vysoké škole jsem poté úplně propadla fitness a rychlým aerobním cvičením. Zde už jsem byla opravdu jen kousek od trenérského certifikátu fitness, bohužel mi za dob studia chyběly potřebné finance. 

Moje cesta k pilates pokračuje

K pilates mě úplnou náhodou přivedla moje maminka, které se cvičení moc líbilo, a já sama jsem se rozhodla ho zkusit. Od roku 2012 jsem chodila na běžné veřejné hodiny v Plzni a v roce 2014 jsem absolvovala instruktorský kurz pilates v Pilates Academy u Renaty Sabongui. Instruktorský kurz trval 7 měsíců a byl velmi náročný. Pilates se mi ale tzv. dostalo pod kůži. Cvičení mě bavilo a líbilo se mi, jak jsem začala chápat souvislosti a byla jsem blíž a blíž svému snu. 

Moje cesta pilates instruktora

Již během instruktorského kurzu bylo nutné vést veřejné hodiny, abych se postupně vypracovala v kvalitní instruktorku. Mým cílem na veřejných hodinách bylo hlavně to, aby si lidé zacvičili, aby jim hodina utekla a nemuseli myslet na starosti všedních dnů. 

Nejdříve jsem začala s jednou veřejnou hodinou týdně v malé vesnici u Tábora. Postupně jsem rozšířila lekce na dvě hodiny týdně a následně expandovala i do Tábora. Všude se hodiny líbily, lidé chodili a mně to dodávalo sílu a energii pokračovat dál. 

Zjistila jsem, že být instruktorem pilates je velká zodpovědnost a že to není jen o tom, že odcvičím hodinu a půjdu domů. Dále jsem se vzdělávala a získávala jsem zkušenosti od těch nejlepších. Proto jsem postupně absolvovala velké množství kurzů a získala tyto certifikáty: 

  • Pilates jako zdravotní cvičení, Eva Blahušová (2017)
  • Pilates s náčiním, Eva Blahušová (2017)
  • Pilates Roller, Pilates Centrum (2018)
  • Pilates Reformer I a II, Pilates Centrum (2018)
  • Profesní kvalifikace Instruktor Pilates, Pilates Centrum (2019), 
  • Pilates Spine Corrector I a II, Pilates Centrum (2019)
  • Pilates Magic Circle I a II, Pilates Centrum (2019)
  • Pilates Core Band, Pilates Centrum (2019)

Moje cesta k pilates a budoucnost? 

Pilates se věnuji již 10 let, z toho 8 let jako instruktorka. Mám za sebou dva velké instruktorské kurzy pilates a dalších 7 specializovaných kurzů. Veřejné hodiny jsem vedla v Opařanech, Bernarticích, Stádleci a v Táboře. V roce 2020 jsem si otevřela soukromé pilates studio v Táboře, kde se věnuji klientům, kteří mají zájem o soukromé lekce

V hodinách se zaměřuji na cvičení s pomůckami, jako pilates towel, magic circle, core band, roller.. apod., a mám je pro své klienty k dispozici. 

Nyní jsem rozšířila své působení do online světa. Natočila jsem pro vás pilates kurzy, které si můžete zacvičit z pohodlí domova. Budu ráda, když se do online světa přidáte i vy a podpoříte mě na mojí cestě k pilates, která rozhodně ještě nekončí. Protože pilates není jen cvičení, je to životní styl

© 2022 cvicimesjanou.cz. Všechna práva vyhrazena.

© 2022 cvicimesjanou.cz. Všechna práva vyhrazena.

BUĎTE JAKO PRVNÍ INFORMOVÁNI O NOVÝCH ČLÁNCÍCH I KURZECH

Přihlaste se k mému newsletteru, ať vám nic neunikne. A nebojte, neposílám ho často :-)