Oblečení vhodné na pilates

Při každém cvičení nebo sportu se chceme nejenom dobře cítit, ale také dobře vypadat. Jak je to ale se sportovním oblečením u cvičení pilates? Potřebujeme nějaké speciální oblečení nebo nám stačí volné tepláky, které nosíme běžně doma? Pojďme se podívat, které oblečení je vhodné na pilates!

Funkční oblečení: ano nebo ne? 

Na začátek je velmi důležité si uvědomit, že proto, abychom mohli sportovat nebo cvičit konkrétně pilates, není úplně nutné dodržovat nějaké nové moderní trendy. Cvičíme hlavně kvůli sobě a svému tělu a pěkné sportovní oblečení je v podstatě bonus. 

V současné době je poměrně obtížné se v nabídce sportovního oblečení orientovat, protože na trhu najdeme velké množství různých materiálů. V první řadě se jedná o materiály se speciálními funkcemi, jako je rychleschnoucí funkce, funkce odvádějící pot, ochlazující funkce, zahřívací funkce, funkce proti větru, nepromokavá funkce nebo funkce kompresní. Nabídka speciálních materiálů je opravdu široká, ne všechny typy se však hodí právě na pilates. 

Oblečení na pilates – není to jen o vzhledu

Při cvičení pilates je důležité, abyste na sobě měli něco, co vás nebude omezovat v pohybu a netlačilo vás. Osobně doporučuji legíny, které dobře sedí, a k tomu nějaké tílko nebo tričko. Obecně se mi osvědčilo mít při cvičení pilates na sobě spíše přiléhavé oblečení, aby se v pozicích nevyhrnovalo. Co se týče materiálu, osobně doporučuji alespoň mírně funkční oblečení, na kterém není vidět, že jste se zpotili. Je to při cvičení příjemnější. 

Zároveň doporučují mít na sobě více vrstev, jako např. tílko a na tom tričko s dlouhým rukávem. Při pilates se mi to osvědčilo nejvíce, protože každá lekce je jinak rychlá a obtížná a v některých pozicích se leží dokonce na zemi, takže je určitě lepší mít i něco na zahřátí. 

Dejte na svoje pocity

Při lekcích pilates je nejdůležitější, aby se vám dobře cvičilo a abyste se dobře cítili. Samozřejmě ale záleží na vašich preferencích, takže pokud je oblečení na pilates pohodlné a tzv. o něm nevíte, je rozhodně vhodné, a nezáleží na tom, zdali je značkové nebo funkční

Už jste někdy cvičili pilates? Pokud ne, co si vyzkoušet moji lekci cvičení zdarma

© 2022 cvicimesjanou.cz. Všechna práva vyhrazena.

© 2022 cvicimesjanou.cz. Všechna práva vyhrazena.

BUĎTE JAKO PRVNÍ INFORMOVÁNI O NOVÝCH ČLÁNCÍCH I KURZECH

Přihlaste se k mému newsletteru, ať vám nic neunikne. A nebojte, neposílám ho často :-)